Serwisy

Nazwa biura: IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
    Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem/1
    Obszar: województwo małopolskie
    Ważność (cz. urz.): od godz. 00:00 dnia 23.06.2017 do godz. 17:00 dnia 23.06.2017
    Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie grad.
    Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%): 90 %
    Dyżurny : Grzegorz Mikutel
  • 2017-06-21

ODWOŁANIE ZAGROŻENIA SKAŻENIA WODY

img
    Deczyją z dnia 21 czerwca 2017 r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzesku ODWOŁUJE SIĘ ZAGROŻENIE SKAŻENIA WODY z wodociągu Brzesko-Łukanowice zaopatrującego miejscowości Gminy Brzesko, Gminy Dębno oraz część Gminy Borzęcin (Bielcza, Przyborów, Łęki).

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku informuje, że na podstawie przeprowadzonych badań laboratoryjnych wody pochodzącej z wodociągu publicznego Brzesko-Łukanowice, pobranej w punktach czerpalnych w Brzesku – zdrój wodny oraz pobranej na sieci wodociągowej w miejscowościach Jasień, Brzesko, Dębno, Jadowniki, Łysa Góra i Sufczyn, stwierdzono, że jakość wody w zakresie zbadanych parametrów mikrobiologicznych, w tym też wcześniej kwestionowanego Clostridium perfringens (łącznie z przetrwalnikami) nie budzi zastrzeżeń w odniesieniu do wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (tj. Dz. U. z 2015 r. poz. 1989). Powyższe ustalenia pozwalają na potwierdzenie PRZYDATNOŚCI DO SPOŻYCIA PRZEZ LUDZI WODY dystrybuowanej przez wodociąg publiczny Brzesko-Łukanowice.

Wyżej opisany stan rzeczy potwierdzono w decyzji nr 31/17, wydanej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Brzesku w dniu 21 czerwca br. (znak: NHK-AS-431-100/17).

• 2017-06-20

UWAGA!!! Komunikat!!!

img
    Ze względu na wykryte skażenie mikrobiologiczne (Clostridium perfringens) woda z wodociągu publicznego Brzesko - Łukanowice na podstawie decyzji PPIS  z dn. 20.06.2017 w Brzesku, woda nie jest przydatna do spożycia zarówno surowa jak i po przegotowaniu jak również do celów higienicznych (np. mycie) do czasu uzyskania prawidłowych wyników badań.
    Wodę jedynie można używać do celów sanitarnych (spłukiwanie toalet).
     Kolejny komunikat zostanie podany do publicznej wiadomości w dniu jutrzejszym.

Zakaz używania wody obejmuje: Gminę Brzesko, Gminę Dębno oraz część Gminy Borzęcin (miejscowości Bielcza, Przyborów, Łęki). więcej

Ciekawe

linki