Serwisy

tematyczne

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Ciekawe linki

Serwisy tematyczne

Aktywność lokalnego NGO


Organizacje Pozarządowe

16.06.2017 r. - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Biesiadki "Tradycja i Rozwój" zaprasza
 


13.06.2017 r. - Klub Sportowy Snajper  zaprasza na Piknik Rodzinny05.06.2017 r. - Dwudniowy Turniej Tańca Towarzyskiego THOMAS DANCE za nami !!!

    Zjawiskowa scenografia, przepiękna muzyka, kolorowe stroje i niesamowite umiejętności tancerzy - tak w skrócie można podsumować dwudniowy turniej tańca towarzyskiego w Brzesku. Po raz drugi turniej tańca towarzyskiego odbył się w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku. Organizatorami turnieju byli: Szkoła Tańca Doroty Thomas i Stowarzyszenie Miłośników Tańca Thomas Dance.
    W sobotę 27 maja w ramach VII Dziecięcego Turnieju Tańca Towarzyskiego THOMAS DANCE wystąpili najmłodsi, początkujący tancerze z grup rekreacyjnych Okręgu Małopolskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Turniej rozgrywany był w trzech  blokach  podzielonych pod względem klas tanecznych i kategorii wiekowych. Sobotni turniej zgromadził około czterystu młodych tancerzy, których zdolności taneczne zostały docenione przez komisję sędziowską oraz nagrodzone przez organizatorów medalami i upominkami.
    Natomiast w niedzielę po raz pierwszy w Brzesku odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego THOMAS DANCE. Prawie dwustu tancerzy sportowych klas tanecznych z 43 klubów i szkół tańca z różnych regionów Polski,  zaprezentowało na brzeskim parkiecie swoje umiejętności z zakresu tańców latynoamerykańskich oraz tańców standardowych. Największe emocje towarzyszyły finałowi najwyższych klas tanecznych. Tancerze swoim tańcem oczarowali zgromadzoną na hali widownię oraz siedmioosobową komisję sędziowską. Wszyscy zwycięzcy i finaliści otrzymali puchary, medale, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
    Organizatorzy dziękują Starostwu Powiatowemu w Brzesku, Gminie Brzesko oraz sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe, Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku za udostępnienie hali sportowej oraz wszystkim, którzy pracowali przy organizacji turnieju.
Szczególne wyrazy uznania i podziękowania skierowane są do wszystkich tancerzy, którzy stworzyli niepowtarzalną turniejową atmosferę i dostarczyli widzom piękne oraz niezapomniane chwile.
Mamy nadzieję, że takie widowiska jak turniej tańca towarzyskiego na stałe zagoszczą w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Brzeska.

                       

 


30.05.2017 r. - BESKID NISKI -Zapraszamy na wędrówki z VESNĄ

 


 

24.05.2017 r.  - Parafia Jadowniki wraz z Caritas zaprasza na XVII Festyn Rodzinny
17.05.2017 r. - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Biesiadki „TRADYCJA I ROZWÓJ” od 1 maja br. realizuje projekt pn. „A co my wiemy o Matejce...? Śladami ojców polskiej kultury” współfinansowane przez Powiat Brzeski. W ramach projektu przewidziane są niezwykłe, wyjazdowe  spotkania ze sztuką. Osoby zainteresowane zapraszamy do współpracy.

 Kontakt tel.: 14 692 58 30.

16.05.2017 r.  - NOC MUZEÓW 2017
 


Serdecznie zapraszamy na tegoroczną Noc Muzeów 2017 do dębińskiego zamku. Jak co roku, przygotowano wiele atrakcji. Oprócz otwartego zwiedzania wszystkich komnat zamkowych, będzie też wiele inscenizacji, muzyka na żywo, historyczna gra teatralna, a nawet elementy kuglarstwa... Muzealnicy z dębińskiego zamku razem z partnerami tego projektu  kolejny raz spróbują zaskoczyć i pokazać w nowej odsłonie to piękne miejsce. W tym roku, w sobotę 20 maja od 18:00 do 23:00, w przestrzeniach zamkowych i na dziedzińcu rozgrywać się będą miniatury teatralne dające sposobność przeniesienia się w dawne epoki i style, toczące się wokół takich zagadnień jak: religia, historia, obyczajowość, moda, uroda, toaleta.
Wydarzenie to tworzone jest przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury, z Grupą Teatralną GT działającą przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku, ze Szkołą Muzyczną JAMAHA w Tarnowie, z Fundacją Timszel, z Grupą Teatralną "Sprawa Drugorzędna" z Brzeska, oraz ze Scholą AFFECTUS POPULI z Łysej Góry - członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Łysogórskiej KRAKUS.
Jest częścią projektu "Przestrzenie kultury 2017", realizowanego przez Fundację Timszel, współfinansowanego ze środków powiatu brzeskiego i gminy Dębno.
W imieniu Muzeum Okręgowe w Tarnowie - Oddział Zamek w Dębnie, wszystkich Partnerów i instytucji wspierających - Serdecznie Zapraszamy.
 

11.05.2017 r.  -   Dwudniowy Turniej Tańca Towarzyskiego w Brzesku !!!
 


Klub Tańca Towarzyskiego Thomas Dance i Stowarzyszenie Miłośników Tańca Thomas Dance zapraszają na dwudniowy turniej tańca towarzyskiego, który odbędzie się w dniach 27-28 maja 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku przy ul. Piastowskiej 2. Pierwszy dzień turnieju (sobota) to VII Dziecięcy Turniej Tańca Towarzyskiego THOMAS DANCE. Wystąpią w nim najmłodsi, początkujący tancerze z tzw. grup rekreacyjnych. Sobotni turniej będzie podzielony na trzy bloki. Początek turniejowych zmagań od godz. 10.00.


 


W niedzielę odbędzie się I Ogólnopolski Turnieju Tańca THOMAS DANCE. Będzie to pierwszy Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego organizowany w Brzesku. W turnieju tym rywalizować będą tancerze sportowych klas tanecznych. Pary taneczne z całej Polski zaprezentują swoje umiejętności z zakresu tańców latynoamerykańskich oraz tańców standardowych. Początek turnieju od godz. 9.30.


 

Turniej odbędzie się dzięki wsparciu lokalnych władz samorządowych i sponsorów.
Szczegóły na:
http://baza.taniec.pl/turniej.php?nr=3967
http://baza.taniec.pl/turniej.php?nr=3968

Serdecznie zapraszamy !
Stowarzyszenie Miłosników Tańca "THOMAS DANCE"


 

04.05.2017 r. - Kolejna wyprawa z Vesną

Stowarzyszenie Vesna


14.04.2017 r. -   Na szlaku kultury i historii

Rok 2017 to już piąty sezon działalności Stowarzyszenie Vesna. Z tej okazji realizowany jest specjalny projekt pn. „Na szlaku kultury ludowej”, w ramach którego zorganizowany zostanie wyjazd do Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. Prof. R. Reinfussa w Szymbarku oraz piąta edycja nocy świętojańskiej.

Wyjazd do Szymbarku połączony będzie z udziałem w Pogórzańskim Targowisku Staroci, na którym wystawiać się będą kolekcjonerzy oraz kilkunastu handlarzy starociami z Polski i Słowacji. W trakcie targu będzie można zakupić wiele dawnych przedmiotów codziennego i niecodziennego użytku, kolekcje monet, militaria, książki itp. Na terenie skansenu przewidzieliśmy obiad dla uczestników, a po posiłku pojedziemy na rekonstrukcję Bitwy Pod Gorlicami, gdzie jak zapowiadają organizatorzy błyskawiczne tempo, wartka akcja, niezwykłe emocje i groza będą towarzyszyć widowisku. Po bitwie przewidujemy również wspólne biesiadowanie w okopach w wojskowej atmosferze.
Nie przegapcie takiej okazji!
Więcej informacji na plakacie.

Stowarzyszenie Vesna

 

13.04.2017r. -   Zadbaj o zdrowie na turystycznym szlaku

Vesna zaprasza na kolejną wędrówkę, tym razem po malowniczych szlakach Beskidu Wyspowego. Trasa wędrówki zaczyna się w Łososinie Górnej i prowadzi przez Sałasz, Jaworz z wieżą widokową do Przełęczy św. Justa. Jest to szlak bogaty w malownicze krajobrazy i w sam raz na spacery z kijkami Nordic Walking.
 
Nordic Walking stał się jedną z najpopularniejszych form aktywności ruchowej. „Spacer z kijkami” jest bardzo przyjemną i lekką formą aktywności fizycznej, którą można wykorzystać także na górskich szlakach. Tę formę ruchu zaleca się nie tylko osobom młodym ale także starszym, borykającym się z dolegliwościami wykluczającymi intensywne ćwiczenia. Podczas tego rodzaju ruchu pracuje ok. 90% mięśni, co świadczy o jego dużej efektywności. Regularny trening zwiększa wydolność oddechową, zwiększając dotlenienie organizmu. Przyczynia się również do zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej nawet do 40%!
Czego chcieć więcej? Z pewnością motywacji, a o nią łatwiej w grupie. Zachęcamy więc na wędrówkę z Vesną w Beskidzie Wyspowym, na którą można zabrać kijki Nordic Walking, a więcej szczegółów na plakacie wyprawy.
05.04.2017r. -    Uroczyste podpisanie umów

W dniu 5 kwietnia br. w sali w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyło się podpisanie umów z organizacjami pozarządowymi, którym w tym roku Powiat Brzeski przyznał dotację na realizację zadań publicznych.  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele tych organizacji, które jako pierwsze rozpoczynają realizację zadań.
 


Spotkanie otworzył starosta brzeski Andrzej Potępa, który przywitał zebranych oraz podsumował tegoroczny konkurs dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów uprawnionych w ramach, którego wybrano 65 ofert. Starosta podkreślił, iż Powiat Brzeski przekaże w tym roku w sumie 200 tysięcy złotych, na realizację zadań publicznych w pięciu dziedzinach.
Najwięcej pieniędzy zostało przyznanych na realizację zadań w zakresie wspierania
i upowszechniania kultury fizycznej. Na organizację imprez, prowadzenie zajęć sportowych, propagowanie wśród dzieci i młodzieży aktywności ruchowej oraz aktywizowanie osób niepełnosprawnych do uprawiania sportu przekazano w sumie 80 tysięcy złotych. 
Po 40 tysięcy złotych przeznaczono na zadania dotyczące ochrony i promocji zdrowia oraz  kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Siedem organizacji otrzymało dotację na zadania z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju  świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej w tym organizację przedsięwzięć patriotycznych realizowanych na terenie powiatu brzeskiego, mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, pielęgnowanie tożsamości i tradycji narodowych oraz edukacji obywatelskiej. Na realizację tych zadań przekazano w sumie 30 tysięcy złotych. 10 tysięcy złotych przeznaczono z kolei na zadania z zakresu ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego w tym organizowanie przedsięwzięć propagujących ochronę lokalnego środowiska przyrodniczego. Podkreślić należy, iż z roku na rok zwiększa się ilość ofert organizacji pozarządowych i innych uprawnionych podmiotów. W tym roku w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Powiat Brzeski wpłynęło w sumie 70 wniosków. Najwięcej ofert, bo aż 34 dotyczyło zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Lista oferentów, którzy otrzymali dotację


  

05.04.2017r. - „Wzmocnij swój charakter na górskim szlaku”
 Chcesz zadbać o swoją kondycję? Brakuje ci motywacji do podjęcia aktywności fizycznej? Możemy ci w tym pomóc zapraszając na wspólne wędrówki z Vesną. Jesteśmy  pasjonatami gór oraz podróży po Polsce i świecie.  W 2017 roku organizujemy wyprawy m.in. w: Beskid Sądecki i Pieniny, Beskid Wyspowy, Beskid Niski, Beskid Żywiecki, Tatry Polskie i Słowackie, Bieszczady i Gorce. Na zaproszenie naszych przyjaciół  pojedziemy także do  Austrii, aby przejść szlakami krainy górskich  jezior Salzkmmergut oraz na Cypr gdzie powędrujemy w góry Troodos.
   Przemierzanie kolejnych ścieżek górskich w znakomity sposób „ładuje baterie” do  pracy  i hartuje ducha. Stanowi doskonałą odskocznię od codziennych obowiązków i problemów. Można się doskonale  dotlenić, wyciszyć  i odstresować. Wędrówki uwrażliwiają nas także na piękno przyrody, któremu mamy okazję  uważniej się przyjrzeć. „ Góry pozwalają doświadczyć trudu wspinaczki, strome podejścia kształtują charakter, kontakt z przyrodą daje pogodę ducha”- mówił św. Jan Paweł II, który często wędrował górskimi ścieżkami i dlatego  powstały niezwykle piękne szlaki turystyczne, którymi i my wędrujemy.
     Na najbliższą wyprawę w Beskid Sądecki i Pieniny nie mamy już miejsc, ale zapraszamy na kolejne wędrówki.

 


Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans VESNA
 

24.03.2017r. - Kochani wędrownicy, miłośnicy gór :)
Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnych wędrówek w  V - jubileuszowym  sezonie "Vesny" . Pierwsza z wypraw  będzie miała miejsce  8 kwietnia 2017r. w Beskidzie Sądeckim i Pieninach pod hasłem "Poszukiwanie wiosny". Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy Intermarche w Brzesku, 7.10 z parkingu przy kościele św. Marcina w Gnojniku.
Trasa: Bacówka na Obidzy- Przełęcz Rozdziele- Wysoka- Przełęcz Rozdziele- Bacówka na Obidzy. Jest to piękna widokowa trasa na szereg pasm górskich m.in. Tatry, Pieniny, Beskid Sądecki, Pasmo Lubania i Gorce o długości ok. 17 km.

 
Koszt wyprawy to 35zł.
Serdecznie zapraszamy:)
Stowarzyszenie Vesna
Dyrektor Biura
Małgorzata Krzeczek


20.03.2017r.  -   Zespół Piesni i Tańca Porębianie zaprasza na KONCERTY GALOWE, które odbędą się w niedzielę 26 III 2017r. w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku (bilety w cenie 10zł  do nabycia w kasie Centrum). 
 - I Koncert odbędzie się  godz.16 00,
-  II Koncert o godz.18 30.        
Zapraszamy również na Kiermasz prac, którego wykonawcami są członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Porębianie. Pozyskane w ten sposób fundusze przeznaczone będą na pokrycie kosztów wyjazdu Zespołu na Międzynarodowy Festiwal w Macedonii.
Zespół Pieśni i Tanca Porębianie jest bardzo wdzięczny za wszelkie formy wsparcia i dołożymy wszelkich starań aby godnie reprezentować nasz region poza granicami kraju.


M. Karaś, kierownik ZPiT Porębianie

16.03.2017r. -   Starosta Powiatu Brzeskiego oraz Zarząd Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego realizującej partnerski projekt pt. „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski” serdecznie zapraszają przedstawicieli NGOna spotkanie animacyjne poruszające ważne zagadnienia z punktu widzenia wszystkich podmiotów ekonomii społecznej.
Spotkanie odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2017 r.  o godz. 15:00  w Starostwie Powiatowym w Brzesku, ul. Głowackiego 51.
 
Program spotkania:
„ZAMIAST WSTĘPU” Miejsce i rola NGO w systemie ekonomii społecznej.
„CO-GDZIE-KIEDY-KOMU?” Możliwości skorzystania z nieodpłatnych usług dla NGO dostępnych w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Tarnowski” społecznej (m.in. wsparcie doradcze, szkoleniowe, dotacje, granty)
„NOWE PERSPEKTYWY DLA NGO” Funkcjonowanie NGO w warunkach znowelizowanej ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach - prezentacja najważniejszych zapisów regulujących m.in.: zakres obowiązkowych zapisów w statucie; możliwość zatrudniania członków zarządu organizacji, nadania ułomnej osobowości prawnej stowarzyszeniom zwykłym i udostępnianie im niedostępnych do tej pory źródeł finansowania działań.
„PYTANIA-ODPOWIEDZI”. Podczas spotkania dostępnie dla Państwa będą następujące osoby z projektu MOWES: Grażyna Wiatr (animatorka), Dorota Angerman (doradczyni), Allan Pudłowski (ekspert ds. uspołeczniania zadań publicznych)
 
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszę o informację zwrotną do dnia 24 marca 2017r. na  e-mail: a.banach@powiatbrzeski.p l


09.03.2017 r. -      Uchwała nr 647/2017 Zarządu Powiatu Brzeskiego z dnia 9 marca 2017 r. w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresach: ochrony i promocji zdrowia; kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego; wspierania i upowszechniania kultury fizycznej; podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej; ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

Uchwała Nr 647/2017 Zarządu Powiatu Brzeskiego z dnia 9 marca 2017 r.pdf


14.02.2017r. -    do 17 lutego do godz. 15.30 można składać oferty dotyczące wsparcia realizacji zadań publicznych.

Zarząd Powiatu Brzeskiego dnia 26 stycznia 2017r. ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresach: ochrony i promocji zdrowia;  kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego;  wspierania i upowszechniania kultury fizycznej; podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju  świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej; ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

UCHWAŁA

NOWY WZÓR OFERTY


30.01.2017r. -    Karnawałowe spotkanie miłośników gór
W piątek 27 stycznia Stowarzyszenie Vesna po raz pierwszy w 2017 roku zaprosiło swoich członków i sympatyków w góry, lecz nie na pieszą wędrówkę a  na kulig oraz karnawałową biesiadę góralską. Wieczór rozpoczął się od spaceru świetnie bawiącej się grupy po zaśnieżonej i pięknie oświetlonej Krynicy –Zdroju, by następnie wsiąść na sanie i z kopyta kuligiem pomknąć w śnieżną krainę. Śnieg skrzył jak najcenniejsze brylanty i kryształy Swarowskiego! Do tego płonące pochodnie, śpiewy i parskające konie, a potem ciepło gościnnej karczmy „Cichy Kącik”, biesiada i tańce.
Zapraszamy do obejrzenia galerii foto na profilu Vesny: https://www.facebook.com/stowarzyszenie.vesna/photos/pcb.1341820212559894/1341765142565401/?type=3&theater]

Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans VESNA


27.01.2017r. -   Starosta Brzeski, zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2016 r., poz. 1817) do zgłaszania swoich reprezentantów do udziału w pracach Komisji Konkursowej, która zostanie powołana w celu opiniowania ofert złożonych w ramach konkursu na realizację zadań publicznych w 2017 r.

ZAPROSZENIE

FORMULARZ

FORMULARZ do pobrania - doc.,  pdf.
 

27.01.2017r. - Zarząd Powiatu Brzeskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresach: ochrony i promocji zdrowia;  kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego;  wspierania i upowszechniania kultury fizycznej; podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju  świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej; ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego.

UCHWAŁA

NOWY WZÓR OFERTY


 

23.01.2017r. -Z kopyta kulig rwie” czyli góralski karnawał z Vesną
 
Mamy karnawał i piękną śnieżną zimę, która zachęca do białego szaleństwa i dobrej zabawy w góralskim stylu. Kochamy góry więc tam zapraszamy Was na kulig z pochodniami i karnawałową biesiadę z kapelą góralską w kultowym Cichym Kąciku w Krynicy –Zdroju
Termin: 27 stycznia 2017r.( piątek)
Godzina wyjazdu:
17.00 z Brzeska (parking przy Intermarche)
17.10 z Gnojnika ( parking przy kościele św. Marcina)
 
W programie:
- spacer po krynickim deptaku
- wyjazd kuligiem z pochodniami ( na saniach po cztery osoby).
- biesiada karnawałowa w Cichym Kąciku z kapelą góralską i poczęstunkiem ( w cenie biletu jeden gorący posiłek)
 
Koszt wyjazdu 80 zł od osoby. Zgłoszenia poprzez przesłanie danych na adres: stowarzyszenie.vesna@gmail.com oraz wpłatę pieniędzy na konto stowarzyszenia Vesna: 17 2030 0045 1110 0000 0279 9510 BGŻ BNP Paribas.
Do zobaczenia!

 Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans VESNA


05.01.2016r. - INFORMACJA DOTYCZĄCA UDZIELANIA NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ NA TERENIE POWIATU BRZESKIEGO ORAZ HARMONOGRAM WSKAZUJĄCY DNI I GODZINY, W KTÓRYCH BĘDZIE UDZIELANA NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA W 2017 ROKU.

Informacja - wejdź02.12.2016r. -  Do pobrania sprawozdanie z realizacji zadania publicznego, oświadczenie o pracy społecznej.
SPRAWOZDANIE   OŚWIADCZENIE

20.10.2016r. -  Szkolenia dla organizacji pozarządowych.

   "Nowe druki ofert, umów i sprawozdań z realizacji zadania publicznego dla  organizacji pozarządowych oraz nowelizacja ustawy Prawo o stowarzyszeniach" to tytuł szkolenia, które odbyło się w Powiatowym Centrum Edukacji  w dniach 7 i 18 października br. dla przedstawicieli organizacji pozarządowych zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku.
    Szkolenie miało na celu wzmocnienie trzeciego sektora w powiecie brzeskim w zakresie zmieniających się przepisów dotyczących ubiegania się o środki publiczne oraz omówienie zmian po nowelizacji ustawy Prawo o stowarzyszeniach. Przypominamy, że wraz z wejściem w życie w dniu 3 września 2016 r.  Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań., każdy ubiegający się o środki na zadanie publiczne będzie miał obowiązek złożyć je na nowym druku. Złożenie wniosku na starym druku spowoduje jego odrzucenie ze  względów formalnych.
   Szkolenia otworzył Pan Andrzej Potępa – Starosta Brzeski oraz Pan Jarosław Gurgul – Przewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego i pełniący funkcję Członka Zarządu Powiatu Brzeskiego a poprowadził Artur Gluziński – szkoleniowiec, który omówił szczegółowo załączniki rozporządzenia i przekazał praktyczną wiedzę z zakresu realizacji zadania publicznego, tj. od momentu złożenia wniosku, po realizację i jego zakończenie.

                             
 

19.10.2016 r. -  Do 4 listopada 2016 zgłaszać można kandydatury wolontariuszy do wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Barwy Wolontariatu”. Celem konkursu jest wyróżnienie osób zaangażowanych w różne formy działalności wolontarystycznej.

IDEA

Konkurs Barwy Wolontariatu stwarza możliwość zaprezentowania działań wolontariuszy i ciekawych akcji wolontariackich, pozwala promować miejsca wzorowo współpracujące z wolontariuszami oraz ukazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy są obecni niemalże we wszystkich sferach życia społecznego.
W tym roku konkurs odbywać się będzie już po raz szesnasty i będzie okazją, by w szczególny sposób podziękować wolontariuszom, na co dzień współpracującym z organizacjami pozarządowymi, placówkami publicznymi i osobami prywatnymi.
Dzięki nadsyłanym zgłoszeniom organizatorzy w każdym z województw mają okazję poznać i nagradzać ciekawe postaci wolontariuszy, którzy angażują się w przeróżne obszary działań społecznych, min. w wolontariat w kulturze, przy imprezach sportowych, wydarzeniach okolicznościowych, wolontariat w szpitalach, hospicjach, przy udzielaniu korepetycji, odwiedzania osób starszych, pomoc niepełnosprawnym i wiele, wiele innych.

ETAPY KONKURSU

Konkurs ma charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie – regionalnym, wybrani zostaną laureaci na poziomie województw. Ich zgłoszenia zostaną przekazane do etapu ogólnopolskiego. Na tym etapie Kapituła Konkursu dokona wyboru dziesięciu nominowanych do wyróżnienia wolontariuszy. Z tej grupy podczas Ogólnopolskiej Gali Wolontariatu, wyłonionych zostanie trzech zwycięzców.

ZGŁOSZENIA

Kandydatów do konkursu z woj. małopolskiego należy zgłaszać do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie:
·  listownie na adres: ul. Krasickiego 18, II piętro, 30-503 Kraków (liczy się data wpływu)
·  osobiście do Biura Pośrednictwa Wolontariatu – adres i godziny otwarcia
·  pocztą elektroniczną na adres: konkurs@wolontariat-malopolska.pl

TERMIN ZGŁOSZEŃ: 4 listopada 2016
Zgłoszeń do konkursu dokonywać należy na załączonym formularzu. Zgłaszać można od jednego do pięciu kandydatów. Dla każdego kandydata proszę wypełnić jeden formularz. Nominowani do konkursu kandydaci swoją aktywność wolontarystyczną mogą wykonywać w dowolnym obszarze życia społecznego. Do każdego formularza zgłoszeniowego dołączyć należy opis działalności nominowanej osoby. Opis powinien być zamieszczony na max 4 stronach maszynopisu i dołączony do formularza zgłoszeniowego. Opis może mieć dowolną formułę np. wspomnienie, relację, refleksję, pamiętnik i musi być sporządzony w formie maszynopisu lub pliku komputerowego (w przypadku zgłoszeń dokonywanych pocztą elektroniczną).

KTO MOŻE BYĆ NOMINOWANY?

Nominowani do konkursu mogą być wolontariusze indywidualni lub grupy wolontariuszy, rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne.
Do każdego formularza zgłoszeniowego dołączyć należy opis działalności nominowanej osoby/grupy. Opis powinien być zamieszczony na max 4 stronach maszynopisu i dołączony do formularza zgłoszeniowego. Opis może mieć dowolną formułę np. wspomnienie, relację, refleksję, pamiętnik. Opis musi być sporządzony w formie maszynopisu lub pliku komputerowego (w przypadku zgłoszeń dokonywanych pocztą elektroniczną).
Przypominamy: Kapituła konkursu dokonuje wyboru na podstawie przesłanych zgłoszeń, dlatego warto dokładnie i ciekawie opisać aktywność wolontariuszy.
Nominowani do konkursu mogą być pojedynczy wolontariusze, grupy wolontariuszy, rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne.

KTO MOŻE DOKONAĆ ZGŁOSZENIA?

Zgłoszeń wolontariuszy do konkursu mogą dokonywać organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe, samorządowe, przedsiębiorstwa, które realizują program wolontariatu pracowniczego, osoby prywatne korzystające z pomocy wolontariuszy, a także zgłaszać mogą się sami wolontariusze.
W przypadku zgłoszeń dokonywanych przez osoby prywatne lub samych wolontariuszy konieczne jest potwierdzenie faktu działalności wolontariusza przez organizację lub instytucję, która może o tym fakcie zaświadczyć.
Wolontariusze nominowani w Konkursie zostaną zaproszeni na uroczystą Małopolską Galę Wolontariatu, która odbędzie się na początku 2017 roku w Krakowie.

DO POBRANIA:

·      FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
·      REGULAMIN KONKURSU BARWY WOLONTARIATU 

ORGANIZATOR:

„Barwy Wolontariatu” to konkurs realizowany przez Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce.
Za przeprowadzenie wojewódzkiego etapu konkursu odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:
·mailowy: krakow@wolontariat.org.pl
·telefoniczny: 603 332 868 (w godzinach otwarcia Biura Pośrednictwa Wolontariatu: poniedziałki 9.00-16.00; środy 9.00-16.00; czwartki 14.00-20.00)

                                                                                                                      


Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie
 

17.10.2016 r. -    Na szczytach Bieszczadów
 
Weekendowa wyprawa w Bieszczady to ostatnia górska aktywność Stowarzyszenia Vesna związana z wędrówkami po turystycznych szlakach w sezonie 2016.  Na finał wędrówek wybrano niebieski szlak  prowadzący z Wołosatego na Tarnicę - najwyższy szczyt polskich Bieszczadów, położony na wysokości 1346 m n.p.m.  Po zejściu z ośnieżonych szczytów,  w kolejny dzień wyprawy,  wędrowcy Vesny skierowali swoje kroki nad Solinę – zalew określany często jako  „bieszczadzkie morze”.
 
Wędrówka niebieskim szlakiem z Wołosatego na szczyt Tarnicy dostarczyła wędrowcom Vesny wielu wrażeń związanych,  nie tylko z rozległymi widokami, ale także utrudnionym podejściem ze względu na leżący już w górach  śnieg. Na najwyższym szczycie,  gdzie znajduje się żelazny krzyż wraz z tablicą  upamiętniającą pobyt w tym miejscu księdza Karola Wojtyły - 5 sierpnia 1953, wykonano tradycyjne zdjęcia i rozpoczęto dalszą część wędrówki przez „Bukowe Berdo” do miejscowości Pszczeliny. To jeden z najpiękniejszych bieszczadzkich szlaków,  prowadzący grzbietami gór z przepięknymi krajobrazami rozciągającymi się na wszystkie cztery świata strony. Tu także nie brakowało  ambitnych podejść, do tego smagał górski wiatr. Ostatni odcinek szlaku prowadzący przez las pokonywany był już po zmierzchu.
Drugi dzień zaplanowano nad jeziorem solińskim, które  nazywane jest "bieszczadzkim morzem". To idealne miejsce na relaks, zwłaszcza kiedy pływa się po Solinie w towarzystwie zintegrowanym wspólną wędrówką i nocną biesiadą przy ognisku,  a w uszach wciąż brzmią słowa bieszczadzkiej ballady.   I już dziś  wiadomo, że w kolejnym sezonie turystycznym Vesna znów powróci w Bieszczady.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na  stronie FB Vesny.
Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans VESNA


14.10.2016 r. -    FORMULARZ ZGŁOSZENIA KANDYDATA NA CZŁONKA KOMISJI KONKURSOWEJ opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia dwóch punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na obszarze Powiatu Brzeskiego w 2017 roku.

do pobrania  - Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków Komisji Konkursowej opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia dwóch punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na obszarze Powiatu Brzeskiego w 2017 roku.pdf

do pobrania - FORMULARZ ZGŁOSZENIA KANDYDATA NA CZŁONKA KOMISJI KONKURSOWEJ opiniującej oferty złożone w otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia dwóch punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na obszarze Powiatu Brzeskiego w 2017 roku.pdf

 

14.10.2016 r. - Brzeskie Towarzystwo Gryf serdecznie zaprasza na dyskusję wraz z podsumowaniem czerwcowej konferencji „Rola rodziny Goetzów-Okocimskich w budowie gospodarki…” – 24 października 2016
 


 

13.10.2016 r. - Sprawozdanie z przebiegu konsultacji dotyczących „Programu współpracy Powiatu Brzeskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2017” - do pobrania
 

13.10.2016 r. - Otwarty konkurs na nieodpłatną pomoc prawną

Uchwała Nr 531/2016 Zarządu Powiatu Brzeskiego z dnia 13 pażdziernika 2016 roku w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie prowadzenia dwóch punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na obszarze Powiatu Brzeskiego w 2017 roku - do pobrania


07.10.2016 r. -Małopolskie Aktywne Kobiety

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce podejmuje kolejne wyzwanie, którego celem jest podnoszenie jakości życia kobiet poprzez wzmacnianie ich potencjału osobistego na rynku pracy. Tym razem zaprasza do udziału w projekcie pn. „Małopolskie Aktywne Kobiety”. Oferta zawierająca szeroki wachlarz możliwości rozwoju to szansa na trwałe zmiany na polu zawodowym. Zdobycie silnej pozycji na rynku pracy jest teraz osiągalne dla wielu osób, ponieważ udział w szkoleniach i stażach realizowanych w ramach projektu jest całkowicie bezpłatny.
 
Do projektu zapraszamy kobiety:
 
·  powyżej 30 roku życia, w tym zwłaszcza powyżej 50 roku życia
·  mieszkające na terenie powiatu brzeskiego,
· bezrobotne, nie pracujące, w tym także kobiety opiekujące się starszym niedołężnym członkiem rodziny lub dzieckiem do lat 7.

W ofercie:
·  wsparcie specjalistów: doradcy zawodowego, psychologa, prawnika, pośrednika pracy,
· wsparcie w określeniu ścieżki zawodowejpoprzez tworzenie dla Ciebie Indywidualnego Planu Działania określającego niezbędne działania jak szkolenia/staże,
· możliwość nabycia lub podniesienia kwalifikacjizawodowych poprzez udział w szkoleniach wskazanych przez Ciebie i potrzebnych na rynku pracy (szeroki wybór szkoleń) m.in. kursy językowe, gastronomicznie,  księgowe,  prawa jazdy etc. kończących się uzyskaniem odpowiednich uprawnień,
·  zdobycie praktycznego doświadczenia w swojej  branży w trakcie 3-miesięcznego stażu,
· okazja do budowania silniejszej pozycjina rynku pracy przez 6 lub 12- miesięczny okres zatrudnienia.

Ponadto:
- Stypendium stażowe i szkoleniowe, zwrot kosztów przejazdu
- Pokrycie kosztów egzaminów oraz badań
- Dofinansowanie do kosztów mieszkania przy samodzielnym znalezieniu pracy daleko od swojego dotychczasowego miejsca pobytu.
 
Rekrutacja trwa – ilość miejsc ograniczona!

Szczegółowe informacje można uzyskać w: Centrum Wsparcia „Kolping” Brzesko, 32-800 Brzesko, ul. Plac św. Jakuba 3, tel.: 14/68 62 302;   512 718 654.

Szczegóły projektu

Afisz

06.10.2016r. - KOLPING dla młodych! „Tak, potrafię!” aktywizacja zawodowa  osób  młodych w wieku od 15 do 29 roku życia.

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje projekt  pn „Tak, potrafię!”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

Celem jest aktywizacja zawodowo-edukacyjna 160 Małopolan biernych zawodowo, w tym również mieszkańców powiatu brzeskiego.
Projekt jest skierowany do osób potrzebujących większego wsparcia, aby mogły one aktywnie zaistnieć na rynku pracy lub kontynuować edukację. Adresatami projektu są osoby do 29. roku życia zamieszkałe na terenie Małopolski, które:
·  nie pracują i nie są zarejestrowane w urzędzie pracy (są bierne zawodowo),
·  nie kształcą się w trybie stacjonarnym (dziennym),
·  nie szkolą się (w okresie ostatnich 4 tygodni).
Organizatorzy zapewniają kompleksowe i indywidualne wsparcie młodych mieszkańców Małopolski, w tym: pomoc w określeniu planów zawodowych poprzez tworzenie indywidualnego planu działania, zdobycie doświadczenia zawodowego przez udział w 4- lub 6-miesięcznym stażu u pracodawcy, podniesienie kompetencji zawodowych przez udział  w szkoleniu zakończonym uzyskaniem kwalifikacji/uprawnień, możliwość otrzymania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej, ofertę pośrednictwa pracy i kompleksowej pomocy. Ponadto uczestnicy mogą liczyć na zwrot kosztów dojazdu, materiały na zajęcia, poczęstunek podczas zajęć, stypendium stażowe oraz stypendium szkoleniowe.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Bliższe informacje można uzyskać w Centrum Wsparcia „Kolping” Brzesko, ul. Plac św. Jakuba 3, 32-800 Brzesko, e-mail: centrum.brzesko@kolping.pl, tel. 14/68 62 302;  512 718 654.
Pod tym adresem przyjmowane są też zgłoszenia.
 

05.10.2016r. - OWES - bezpłatne usługi dla NGO
03.10.2016r. - Turniej Dzikich Drużyn – Piłkarskie Szóstki – Powiat Brzeski 2016.

Dobiega końca realizacja zadania publicznego pod nazwą Turniej Dzikich Drużyn – Piłkarskie Szóstki – Powiat Brzeski 2016, które dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Brzeskiego realizuje Stowarzyszenie Dobroczynne Iskierka Nadziei w Czchowie.
W ramach zadania młodzi adepci sportu mieli możliwość uczestniczyć w turniejach piłkarskich, które odbywały się na  Stadionie Miejskim w Czchowie. Łącznie w imprezach uczestniczyło 18 drużyn, w których w sumie grało 144 dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Uczestnicy podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe i rywalizowali system gry każdy z każdym.
Zabawa była wyśmienita o czym świadczyć mogą uśmiechnięte miny uczestników, ich rodziców, rodzeństwa i wszystkich kibiców, którzy licznie dopisali na każdym z turniejów. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwał ratownik medyczny, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek – sędziowie z Kolegium Sędziów Podokręgu Piłki Nożnej w Brzesku i w Bochni.
W całym Turnieju rozegrano 45 meczy, które trwały w sumie 675 minut. Uczestnicy przebiegli nieskończoną ilość kilometrów, wymienili masę podań i strzelili mnóstwo goli. Na boisku nikt się nie oszczędzał, a pogoda nie rozpieszczała – żar lał się z nieba. Dla regeneracji sił organizator zapewnił wodę i drobny poczęstunek dla wszystkich zawodników.
Po zaciętych rozgrywkach, w atmosferze walki fair play  uczestnicy otrzymali zasłużone nagrody. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od 4 do 6 otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast Ci z miejsc 1 – 3 medale, a także vouchery na kręgielnię w BOSiR w Brzesku.
W imieniu organizatorów Turnieju bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia, osobom bezpośrednio zaangażowanym w organizację jak i ludziom dobrej woli, bez których ten turniej by się nie odbył. Szczególne podziękowania należą się trenerom, którzy zmobilizowali dzieciaki do tego by w ten wakacyjny i wrześniowy czas przybyć do Czchowa i uczestniczyć w rozgrywkach. Dziękujemy uczestnikom za walkę fair play, a przede wszystkim Powiatowi Brzeskiemu za współfinansowanie zadania. Bez tego wsparcia nie udałoby nam się zrealizować Turnieju.  

     
 
Renata Łątka – Mleczko – koordynator zadania

 

27.09.2016r. - Stowarzyszenie Vesna zaprasza na kolejną wyprawę  - w Bieszczady 

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
unia

Modernizacja strony WWW współfinansowana z EFS w ramach projektu POKL 2007-2013
pt. „CAF – podstawa doskonalenia małopolskich JST”,
nr projektu POKL.05.02.01.00-059/12